Podkłady mineralne
EXPERT RADZI WSPÓŁPRACA

Podkłady mineralne — czy warto zrezygnować z tradycyjnych kosmetyków i postawić na naturalne składniki?

Dobór podkładu do typu skóry nie jest rzeczą prostą i potrafi przysporzyć wiele kłopotów, szczególnie na samym początku. Jeszcze kilka lat temu bardzo modne było dobieranie ciemniejszego podkładu do jaśniejszej karnacji. Takie decyzje miały ogromny wpływ na wygląd i sprawiały, że makijaż wyglądał nienaturalnie. Do tego widoczny odcięcia pomiędzy jaśniejszą skórą na szyi i ciemniejszą na twarzy, dawało bardzo niekorzystny efekt. W przypadku podkładów mineralnych bardzo ważnym aspektem jest naturalny skład i dobór podkładu do typu skóry.

Jak dobrać podkład do typu skóry?

Cechą dobrze do porannego podkładu do koloru skóry, jest jego niewidoczność. Wbrew pozorom podkład nie może pełnić funkcji maski i powinien być jak najlepiej dopasowane do rodzaju karnacji. Choć to dla większości jest oczywiste, to sprawia ogromne problemy, ponieważ podczas zakupu wiele zależy od jakości oświetlenia. 

Poniżej kilka sposobów na dobór podkładu do typu skóry twarzy:

  1. Testowanie podkładów w świetle drogeryjnym może nie być wystarczające, dlatego warto sprawdzić, jak podkład prezentuje się na twarzy w świetle dziennym.
  2. Decydując się na zakupy stacjonarne, można skorzystać z testerów, które należy rozprowadzić na linii żuchwy. Kolor najbardziej zbliżony do skóry twarzy będzie najlepszym wyborem.
  3. Kupując podkład w drogerii internetowej, trzeba wcześniej zapoznać się z odcieniem skóry. Jeśli ma ciepły odcień, to podkład powinien być w kolorach żółtych, natomiast przy chłodnym typie skóry sprawdzą się lekko różowe podkłady. Beże to zdecydowanie dobry wybór dla osób o neutralnej karnacji.

Stosując te trzy zalecenia, w łatwy sposób można uniknąć nietrafionych zakupów.

Jakie zalety mają podkłady mineralne?

Podkłady mineralne stają się bardzo popularne ze względu na bardzo korzystny skład. Coraz więcej osób jest świadoma tego, jak ważny jest dobór kosmetyków i jak ogromny wpływ mają one na stan skóry twarzy. Podkłady mineralne charakteryzują się wyłącznie naturalnymi składnikami, które bardzo dobrze współgrają z różnymi typami skóry. Do ich głównych zalet możemy zaliczyć:

  • brak sztucznych barwników,
  • naturalne filtry UV,
  • działania antybakteryjne,
  • naturalny blask,
  • minimalizacja drobnych zmarszczek i niedoskonałości,
  • brak efektu maski,
  • brak zapchanych porów.

Zazwyczaj podkłady mineralne są produktami sypkimi, a ich główną zaletą jest brak konserwantów zawartych w składzie. Choć na początku ich aplikacje może przysporzyć drobnych kłopotów, to z czasem naniesienie ich na skórę staje się przyjemnością.

Podkłady mineralne – kto może je stosować?

Te uniwersalne kosmetyki to produkty, które mogą być używane przez osoby o każdym typie skóry. Wyglądają korzystnie na skórze suchej, naczynkowej, a także na tej, która ma skłonność do przetłuszczania. Oznacza to, że produkty, takie jak podkłady mineralne przeznaczone są dla wszystkich i nie powodują problemów skórnych. Stosowanie ich to najlepszy sposób na wyrównanie kolorytu zarówno dla kobiet dojrzałych, jak i dla młodych dziewczyn wchodzących w dorosłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *