Alergiczny nieżyt nosa
EXPERT RADZI

Alergiczny nieżyt nosa. Czy da się mu zapobiec?

Już niedługo, wyczekiwane nadejście wiosny a z nim okres pylenia, który potrafi niewątpliwie uprzykrzyć życie niejednemu alergikowi. Wraz ze wzrostem temperatury i rozkwitającą roślinnością, pojawiają się alergeny, które powodują alergiczny nieżyt nosa, potocznie zwany katarem siennym.

Jak rozpoznać alergiczny nieżyt nosa?

Katar sienny lub jak kto woli alergiczny nieżyt nosa jest zapaleniem śluzówek nosa i zatok, wywołanym przez alergeny wziewne. Jest to jedno z powszechniejszych schorzeń, które wymaga leczenia. Do jego podstawowych objawów zaliczamy:

rinozine-alergiczny-niezyt-nosa6

  • wodnistą lub wodnisto-śluzową, przezroczystą wydzielinę z nosa
  • seryjne kichanie
  • świąd lub zaczerwienienie nosa
  • niedrożność nosa
  • zapalenie spojówek

Alergiczny nieżyt nosa- skąd się bierze?

Z problemem jakim jest alergiczny nieżyt nosa boryka się co czwarty mieszkaniec Europy. Co jest tego przyczyną? Są to przede wszystkim alergeny unoszące się w powietrzu takie jak: kurz, pyłki roślin oraz sierść zwierząt oraz infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybiczne. W zależności od czasu występowania dolegliwości wyróżniamy sezonowy oraz całoroczny nieżyt nosa.

alergeny-rinozine

 

Okres wiosenny jest to szczególnie trudny czas dla osób uczulonych m.in. na: pyłki topoli, brzozy, wierzby, jesionu oraz dębu. Dolegliwości u takich pacjentów trwają przez mniej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż 4 tygodnie. Całoroczny nieżyt nosa jest z kolei wywołany przez alergeny z którymi pacjent styka się codziennie, a więc: kurz domowy, sierść zwierząt czy też pleśń.

Leczenie kataru siennego

Leczenie alergicznego nieżytu nosa polega przede wszystkim na złagodzeniu przykrych dolegliwości i przywróceniu komfortu oddychania. Istotnym jest, aby w takim przypadku odciąć pacjenta od alergenu, który wywołuje alergię. Pacjent cierpiący na całoroczny nieżyt nosa powinien przyjmować leki na stałe. Sezonowy katar sienny jest zazwyczaj leczony doraźnie, za pomocą preparatów, których działanie polega na oczyszczaniu, nawilżaniu, odżywianiu i wzmacnianiu śluzówki nosa oraz naskórka.

Walka z katarem siennym wcale nie musi być trudna. Przy wsparciu odpowiednich produktów nieżyt nosa będzie tylko wspomnieniem. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zajrzyj na http://www.rinozine.pl/zastosowanie/niezyt-nosa/ i dowiedz się jak stosować preparaty Rinozine!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *