opadające piersi
EXPERT RADZI URODA

Jak zadbać o opadające piersi?

Piersi to kobiecy skarb, atrybut kobiecości. Jak o nie zadbać, by nie zaczęły opadać? Wiadomo, z wiekiem tkanka łączna, która stanowi między innymi budulec piersi, zaczyna zanikać, a piersi tracą swoją sprężystość.

Kobiece piersi to tkanka łączna, tkanka tłuszczowa gruczoły oraz przewody mlekowe. Ich budowa predysponuje je do tego, by w procesie odchudzania ciała to również one zmniejszały swój rozmiar. Największym zagrożeniem dla nich jest duży wysiłek tlenowy, łączony z restrykcyjną dietą.

Bieganie, jazda na rowerze i inne ćwiczenia, które mają spowodować utratę tkanki tłuszczowej mogą mieć wpływ na utratę tkanki tłuszczowej z kobiecych piersi, nikt nie jest w stanie zaprogramować organizmu tak, by chudł w określonych miejscach, na przykład tylko na biodrach. Mniejszym zagrożeniem dla piersi są ćwiczenia siłowe, które wpływają na rozwój i wzmocnienie mięśni okolicznych, i tak naprawdę mogą optycznie podnieść opadający biust. Inną przyczyną opadającego biustu jest siedzący tryb życia i zaokrąglanie pleców, co często się zdarza u kobiet pracujących w biurach, przed komputerem.

Kremy ujędrniające

Jednym ze sposobów na walkę z utratą jędrności biustu są kremy, które mają utrzymać tkankę łączną w jak najlepszej kondycji. W sprzedaży dostępne są kremy ujędrniające biust różnych producentów, w różnych cenach. Niektóre nawet działaj zgodnie z obietnicami producentów. Najważniejszy jednak będzie tu jednak trening, dzięki któremu wyrównane zostanie napięcie mięśniowe w obrębie klatki piersiowej oraz pleców.

Ćwiczenia mogą znacznie poprawić wygląd piersi.

Do najbardziej skutecznych ćwiczeń pomagających w walce z opadającym biustem należy dociskanie dłoni. Stojąc w swobodnym rozkroku należy złączyć przed sobą dłonie na wysokości klatki piersiowej. Ramiona powinny być ułożone poziomo do tułowia. Ćwiczenie polega na wciskaniu dłoni w dłoń z całej siły, na głębokim wdechu przez kilka sekund. Ręce rozluźniasz, robiąc wydech. Innym ćwiczeniem, które możesz wykonać w domu samodzielnie, są damskie pompki. Klęcząc na podłodze, podpierasz się rękoma, ułożonymi na szerokość barków lub nieco szerzej. Uginaj ręce powoli tak, aby twoja klatka piersiowa niemal dotknęła podłoża. Później, zachowując tempo, prostuj ręce. Trzecie ćwiczenie, które możesz wykonać przed telewizorem, w czasie oglądania ulubionego serialu, to ćwiczenie z szarfą lub sznurkiem. Stojąc w rozkroku, przeciągnij za plecami szarfę tak, by w łokciach mieć kąt prosty. Łokcie powinny być przyciągnięte do ciała, natomiast rękoma powinnaś wykonywać wymach na boki, robiąc po 3 serie składające się z 10 do 12 powtórzeń. Regularnie powtarzając ćwiczenia, prze pół godziny w tygodniu, w stosunkowo niedługim czasie dojrzysz efekty. Piersi ładnie się uniosą i zaokrąglą.

Piersi trzeba wspomóc również ubraniem

W zapobieganiu opadaniu piersi ważny jest również biustonosz, okazuje się, że w większości nosimy źle dopasowane, zbyt ciasne staniki. Dobrze dobrany chroni biust i zapewnia wygodę, poprawiając również wygląd. Źle dobrany stanik deformuje piersi, może mieć w wpływ na bóle pleców oraz głowy, skurcze i dolegliwości barków, ramion, karku. Przed zakupem odpowiedniego stanika warto więc poradzić się doświadczonej bra-fitterki, która pomoże wybrać odpowiedni rozmiar obwodu, rozstawienie ramiączek oraz odpowiedniego rodzaju i wielkości miseczkę.

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez internetowy sklep meblowy Ogrodolandia. Sklep oferuje min. szeroki wybór mebli ogrodowych (http://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe), pergoli, donic ogrodowych i architektury ogrodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *