preparaty na odchudzanie
EXPERT RADZI

Preparaty na odchudzanie – co wybrać?

Preparaty na odchudzanie – co wybrać?

Preparaty na odchudzanie – co wybrać?

Każda apteka internetowa i stacjonarna ma w swojej ofercie mnóstwo suplementów diety – zazwyczaj ciężko nam wybrać preparat, który odpowiada naszym potrzebom i rzeczywiście pomoże nam uporać się ze zbędnymi kilogramami. Czy powinniśmy wierzyć tylko reklamom, czy wybierać suplementy w inny sposób? Jak wybrać właściwy preparat i jakie czynniki wziąć pod uwagę? Podpowiadamy!

Skład potwierdzony przez EFSA

Składniki suplementów diety powinny być przede wszystkim legalne – zatwierdzone przez jednostki zajmujące się bezpieczeństwem żywieniowo-farmaceutycznym. Jak wiadomo, suplement od leku różni się tym, że ten pierwszy nie musi być przebadany pod kątem skuteczności. Dlatego warto mieć się na baczności i sprawdzić skład zakupionego preparatu na odchudzanie. Pod żadnym pozorem nie należy kupować suplementów diety na tzw. „czarnym rynku”, gdzie dostępne są niebezpieczne substancje, np. pochodne amfetaminy czy jaja tasiemców, które mogą zagrażać naszemu życiu.

Sprawdzone suplementy diety znajdziesz m.in. w http://www.e-zikoapteka.pl

Zanim wybierzesz witaminy – sprawdź

Jeśli Twoja dieta jest zdrowa i bogata, nie ma powodu, aby wybierać preparaty witaminowe czy bogate w mikroelementy. Z jednej strony może to być po prostu nieskuteczne (organizm usuwa nadmiar wraz z moczem i nie mamy z tego żadnych korzyści), a może być również niebezpieczne – szczególnie w przypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, które magazynują się w naszym organizmie. Dlatego przed decyzją najlepiej wybrać się na badania, np. składu pierwiastkowego włosa i dowiedzieć się, czego brakuje w naszej diecie.

Różne suplementy na odchudzanie

Suplementy na bazie kofeiny czy l-karnityny powinny być spożywane w ściśle określonych warunkach i towarzyszyć wysiłku fizycznemu. Przyśpieszają one spalanie kalorii podczas ćwiczeń, zwiększając jednocześnie rezultaty odchudzania. Ich spożywanie bez żadnej aktywności jest bezsensowne – organizm nic na tym nie zyska, a my straciliśmy pieniądze. Dlatego zanim wybierzemy suplement na odchudzanie dokładnie sprawdźmy w jaki sposób ma nam pomóc.

Zawsze zgodnie z zaleceniami na opakowaniu

W celu maksymalizacji efektów, często ignorujemy zalecenia dotyczące dawkowania na opakowaniu suplementu – uważamy, że „kilka” tabletek więcej nam nie zaszkodzi. To prosta droga do poważnych problemów zdrowotnych. I to nie tylko w przypadku leków, przy których mamy więcej ostrożności – suplementy, szczególnie te o charakterze przeczyszczającym, mogą szkodzić jelitom. Nadmiar kofeiny podnosi ciśnienie, błonnik utrudnia wchłanianie niektórych pierwiastków. Niestety, jak w każdym innym przypadku nadmiar szkodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *