trening ems
EXPERT RADZI

1200 kcal w 20 minut? Skorzystaj z treningu EMS!

Chcesz zacząć trenować, ale nie masz czasu na wizyty na siłowni? Pomyśl o zapisaniu się na trening EMS!

Uzyskanie doskonałych efektów treningowych wcale nie wymaga przebywania na siłowni przez parę godzin co drugi dzień. Teraz bardzo dobre wyniki można uzyskać w znacznie krótszym czasie. Takie rezultaty oferuje trening EMS, który dostępny jest także w Polsce.

 

Z tego artykułu możesz dowiedzieć się:

  • Czym jest trening EMS?
  • Na czym polega trening elektrostymulacji mięśniowej?
  • Jakie są wskazania do treningu EMS?
  • Jakie efekty może dać elektrostymulacja mięśni?
  • Gdzie można zapisać się na trening EMS?

 

Czym jest trening EMS?

Skrót EMS pochodzi od angielskiego Electric Muscle Stimulation, co oznacza elektrostymulację mięśni. Treningi tego właśnie rodzaju to prowadzone są z wykorzystaniem specjalistycznego zaplecza – urządzeń EMS, które emitują impulsy elektryczne o określonych parametrach.

Trening EMS to trening personalny, który przeprowadzany jest pod okiem trenera personalnego czuwającego nad jego prawidłowym przebiegiem. Trener ten dobiera także indywidualnie najlepsze ćwiczenia oraz stale nadzoruje efekty swojego klienta, aby w ten sposób pomóc mu w dążeniu do wyznaczonego celu.

Kiedyś treningi EMS popularne były wśród sportowców – teraz skorzystać może z nich praktycznie każdy, kto chciałby ćwiczyć jeszcze efektywniej, a przy tym uzyskać doskonałe rezultaty w krótkim czasie!

 

Na czym polega trening elektrostymulacji mięśniowej?

Trening EMS – elektrostymulacji mięśni to trening fizyczny, dlatego też wymaga on od osoby biorącej w nim udział wykonywania określonych ćwiczeń. Są one jednak znacznie skuteczniejsze niż zwykle treningi na siłowni czy w klubie fitness. Jak to możliwe?

Ćwicząca osoba zakłada na siebie specjalny strój, który wyposażony jest w elektrody podłączane do konkretnych obszarów mięśniowych. Następnie wykonuje ona ćwiczenia zalecone przez trenera – są one dobierane indywidualnie w zależności od oczekiwanych efektów treningu.

Tak dobre rezultaty wynikają z faktu, że elektrostymulacja z urządzeniem EMS aktywuje mięśnie znacznie skuteczniej – oddziałuje ona przy tym także na mięśnie położone głęboko, w tym mięśnie pleców, brzucha i klatki piersiowej. Prąd o odpowiednio dobranej częstotliwości i czasie trwania impulsu powoduje, że trening przynosi o wiele lepsze wyniki w krótkim czasie.

Poprzez tak prowadzony trening EMS pozwala na spalenie nawet 1200 kcal zaledwie w ciągu 20 minut, co odpowiada znacznie dłuższemu treningowi na siłowni czy w klubie fitness!

 

Jakie są wskazania do treningu EMS?

Trening EMS rekomendowany jest dla każdej osoby, która chciałaby, aby jej ćwiczenia mogły przynieść jeszcze lepsze wyniki.

Wskazania do treningu EMS:

  • nadwaga i otyłość
  • niska siła i masa mięśniowa
  • słaba kondycja
  • bóle mięśni i stawów
  • brak czasu na zwykłe ćwiczenia

 

Warto wskazać, że trening EMS posiada także określone przeciwwskazania. W ćwiczeniach tego rodzaju nie powinny brać udziału osoby z wszczepionymi rozrusznikami serca, chore na nadciśnienie, miażdżycę, cukrzycę i padaczkę. Także nie są one wskazane w okresie ciąży.

 

Jakie efekty może dać elektrostymulacja mięśni?

Systematycznie prowadzony trening EMS pozwala na osiągnięcie doskonałych rezultatów – można zauważyć je już po kilku sesjach treningowych tego rodzaju.

Przyspieszone spalanie kalorii oraz aktywacja mięśni powodują zrzucenie nadmiaru kilogramów i wymodelowanie sylwetki. Umożliwiają także ujędrnienie skóry i zmniejszenie widoczności cellulitu.

Trening EMS to również doskonały wybór dla osób chcących podnieść swoją siłę i masę mięśniową. Można korzystać z niego samodzielnie lub jako wsparcie przy uprawianiu innych dyscyplin sportowych.

 

Gdzie można zapisać się na trening EMS?

Aktualnie treningi EMS cieszą się coraz większym powodzeniem także w Polsce. Są one organizowane głównie przez siłownie, kluby fitness, a także przez kliniki rehabilitacyjne oraz odnowy biologiczne.

Z treningów tego typu skorzystać można także w Krakowie. Tutaj organizują je studia In Time, które dysponują zaawansowanym sprzętem do EMS. Dokładna oferta zaprezentowana jest na stronie: .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *