5 posiłków dziennie
ZDROWIE

5 posiłków dziennie – kluczem skutecznej diety


 

Dlaczego jedzenie 5 posiłków dziennie jest tak istotne?

W przeciągu ostatnich kilku lat, często słyszy się o jedzeniu 5 posiłków dziennie. Reguła ta stała się popularna bez względu na to, czy starasz się schudnąć, czy kontrolujesz poziom cukru we krwi czy po prostu zdrowo się odżywiasz. Jedzenie 5 posiłków dziennie jest polecane przez dietetyków i to nie tylko podczas diety odchudzającej, ale również aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

5 posiłków dziennie a odchudzanie

5 posiłków dziennie a odchudzanie

5 posiłków dziennie a odchudzanie

5 posiłków dziennie jest kluczem do każdej skutecznej diety. Jedzenie mniejszych porcji częściej może zapobiec rozwojowi nadwagi oraz otyłości. Badania wykazały, że ludzie, którzy jedzą tylko dwa lub trzy duże posiłki w ciągu dnia jedzą więcej kalorii niż ludzie, którzy dzielą spożywane kalorie na pięć lub sześć mniejszych posiłków. Po części ze względu na fakt, że gdy odstęp pomiędzy posiłkami wynosi 6 godzin, jesteśmy już tak głodni, że spożywamy więcej kalorii, aby zaspokoić głód. A takie przejadanie się powoduje przyrost masy ciała.

5 posiłków dziennie a stały poziom cukru we krwi

5 posiłków dziennie a stały poziom cukru we krwi

5 posiłków dziennie a stały poziom cukru we krwi

Innym ważnym powodem, dla którego należy jeść mniejsze porcje częściej jest utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Prawidłowy poziom glukozy we krwi jest bardzo ważny nie tylko u osób chorych na cukrzyce, ale u ludzi zdrowych odgrywa istotną rolę. Cukier we krwi daje organizmowi energię, dlatego powinniśmy dostarczać tej energii stopniowo przez cały dzień. Jedząc kilka małych posiłków w ciągu dnia zapewniamy stały dopływ cukru do krwi. Kiedy jemy dwa lub trzy duże posiłki, dostarczamy jednorazowo dużą dawkę cukru we krwi, ale przez kolejne godziny energii tej brakuje. Tak duże skoki są nie tylko przyczyną uczucia zmęczenia, ale również sieją spustoszenie w wielu naturalnych procesach organizmu.

5 posiłków dziennie a polecane produkty

5 posiłków dziennie a polecane produkty

5 posiłków dziennie a polecane produkty

Jedzenie 5 posiłków dziennie to również większe prawdopodobieństwo, że dostarczymy naszemu organizmowi wszystkie witaminy i minerały, potrzebne do prawidłowego rozwoju. Badania wykazały, że dieta osób, które jedzą kilka posiłków w ciągu dnia zwykle różni się od diety tych osób, którzy po prostu jedzą dwa lub trzy duże posiłki. A jak wiemy uzyskanie odpowiedniej ilości witamin, minerałów i innych składników odżywczych jest niezbędne dla zdrowia u każdego z nas.

Polecane produkty to oczywiście te z niskim indeksem glikemicznym. Warzywa, produkty pełnoziarniste, jogurty naturalne, migdały i wiele innych. Co ciekawe, również cynamon, skutecznie reguluje poziom cukru we krwi. W rzeczywistości, cynamon wykorzystuje się w leczeniu cukrzycy, jako jedno z najprostszych i skutecznych rozwiązań.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *