EXPERT RADZI

Catering Dietetyczny – czy dieta w pudekach może być fit?

Czy dieta w pudełkach może być fit?

Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny robi się coraz bardziej popularna. Czy jest to jednak tylko chwilowy szał czy też długofalowa moda na zdrowsze odżywianie?

Czym jest catering dietetyczny?

Catering sam w sobie nie jest usługą nową. Już od dawna korzystamy z niego przy okazji różnych, mniejszych i większych, uroczystości. Catering dietetyczny idzie jednak o krok dalej i proponuje dostawę dań na cały dzień. Decydując się na dietę pudełkową, każdego dnia w okresie trwania zamówienia, dostawać będziemy dania na wszystkie posiłki. Ich ilość zależna jest od wybranej diety i kaloryczności naszego cateringu. Najczęściej są to cztery lub pięć dań.

Czy warto wybrać dietę pudełkową?

Warto, aczkolwiek należy zrobić to mądrze. Niech cena nie będzie jedynym argumentem za wyborem konkretnego dostawcy – zwykle niska cena nie idzie w parze z jakością dań. Warto zapoznać się z oferowanymi dietami, poszukać opinii, popytać znajomych, a także zamówić dzień próbny – wiele firm cateringowych oferuje go w niskiej, atrakcyjnej cenie. Zamówiony catering dietetyczny każdego dnia będzie pojawiał się pod drzwiami naszego mieszkania,
zaś każda potrawa będzie zamknięta szczelnie w pudełku. Dzięki takiemu sposobowi pakowania dań, możemy je zabrać ze sobą w dowolne miejsce – na przykład do pracy, na uczelnię czy na wycieczkę.

Rodzaje diet w cateringu dietetycznym

Jedną z firm, cieszących się dobrą opinią, jest Dietykieta. Firma ta oferuje cztery rodzaje diet: południową, bez ryb, wegetariańską oraz Paleo+. Dodatkowo diety te można zmodyfikować zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Wszystkie diety powstają pod czujnym okiem dietetyka klinicznego, który także służy swoją pomocą wszystkim klientom niezdecydowanym czy szukającym porady. Dietykieta w swoich daniach stawia na wysoką jakość produktów. Firmie przyświeca myśl Hipokrates: “Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.” Wszystkie wykorzystywane w daniach produkty pochodzą z ekologicznych upraw, ze sprawdzonych hodowli. W daniach nie używa się konserwantów i polepszaczy smaku, stawiając na zioła i naturalne przyprawy. Wykluczony jest cukier, a sól ograniczona. Catering dietetyczny jest więc polecany wszystkim osobom, które chcą odżywiać się zdrowo, ale smacznie. Niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że wszystkie dania otrzymujemy gotowe do spożycia, zaś do nas należeć będzie co najwyżej ich podgrzanie, jeżeli mają być jedzone ciepłe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *