EXPERT RADZI WSPÓŁPRACA ZDROWIE

Jak dbać o uśmiech?

Nie bez przyczyny uważa się, że piękny uśmiech jest jednym z najważniejszych elementów pierwszego wrażenia, które robimy na innych. Jeśli nasze zęby są zdrowe i zadbane, istnieje większe prawdopodobieństwo, że otoczenie będzie nas postrzegać w bardziej przychylny sposób. Dlatego warto wiedzieć, jakie są podstawowe zasady dbania o piękny uśmiech. Poniżej prezentujemy kilka kluczowych kwestii, o których trzeba pamiętać, by móc cieszyć się pięknymi, zdrowymi zębami.

Piękne zęby to proste zęby

Chyba każdy z nas chciałby, aby jego zęby były proste. Do tej pory jeśli ktoś nie miał szczęścia i jego zęby nie były naturalnie proste, pozostawała mu opcja, jaką jest tradycyjny aparat na zęby. Jest to jednak rozwiązanie niezwykle kosztowne i długotrwałe, przez co nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Na szczęście obecnie istnieje alternatywa. Ostatnio prawdziwym hitem stały się nakładki prostujące zęby – niewidoczna alternatywa dla tradycyjnego aparatu. Metoda ta jest nie tylko mniej widoczna dla otoczenia, ale też pozwala na szybsze rozwiązanie problemu, jakim są krzywe zęby. Poza tym jest to rozwiązanie dużo tańsze, dzięki czemu więcej osób może z niego korzystać. Nic dziwnego więc, że nakładki ortodontyczne są coraz częściej wybieraną opcją. Nakładki prostujące zęby pozwolą Ci pozbyć się kompleksów związanych z krzywymi zębami.

Zawalcz z płytką nazębną!

Płytka nazębna to lepka warstwa, która gromadzi się na zębach w sposób niemal niewidoczny. Nieleczona może prowadzić do poważnej próchnicy, a nawet utraty zębów. Płytka nazębna jest główną przyczyną powstawania ubytków, ponieważ jest domem dla szkodliwych bakterii. Niekontrolowane mikroorganizmy wytwarzają kwas mlekowy, który osłabia szkliwo zębów i prowadzi do powstawania dziur w zębach zwanych zmianami próchnicznymi (ubytkami). Zmniejszenie poziomu płytki nazębnej poprzez profesjonalne czyszczenie zębów jest jednym z najskuteczniejszych środków zapobiegawczych przeciwko ubytkom. Specjaliści z https://hellosmile.pl/ potwierdzają te słowa.

Pamiętaj o higienie

Każde dziecko wie, jak ważne jest mycie zębów. Szczoteczka do zębów z miękkim włosiem może lepiej usuwać płytkę nazębną niż szczoteczka z twardym włosiem. Dzieje się tak dlatego, że miękkie włosie mniej penetruje dziąsła i łatwiej dociera do pokrytych płytką zębów. Szczoteczka do zębów z mniejszą główką może być lepsza dla osób o ograniczonej sprawności manualnej. Mniejsza główka pozwoli Ci dotrzeć do wszystkich miejsc w jamie ustnej, nawet w tylnej części gardła. Regularne czyszczenie jest szczególnie ważne dla osób zagrożonych chorobami dziąseł lub próchnicą zębów, lub dla tych, którzy nie utrzymują dobrej codziennej rutyny higieny jamy ustnej.

Nie wystarczy umycie zębów szczoteczką. Płyn do płukania ust na bazie fluoru może pomóc w zmniejszeniu zapalenia dziąseł i nagromadzenia płytki nazębnej. Jest to minerał, który wzmacnia szkliwo zębów i pomaga zapobiegać ubytkom. Stosowana raz dziennie, może pomóc w zapobieganiu próchnicy poprzez remineralizację zębów i zmniejszenie poziomu płytki nazębnej. Pomoże również chronić dziąsła poprzez zmniejszenie ryzyka infekcji i kontrolowanie tworzenia się płytki nazębnej.

Nitkowanie jest ważną częścią codziennej rutyny higieny jamy ustnej. Usuwa ona płytkę nazębną i inne zanieczyszczenia spomiędzy zębów, gdzie nie dociera szczoteczka. Nitkowanie jest również niezwykle ważne, jeśli chodzi o ochronę zdrowia jamy ustnej. Może ona zmniejszyć ryzyko wystąpienia ubytków o około 40%, jak również zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób dziąseł. Są to dwa z najczęstszych problemów zdrowotnych jamy ustnej, więc ważne jest, aby podjąć kroki niezbędne do ich zapobiegania.

Oprócz nitkowania warto używać także skrobaczki do języka. Czyszczenie języka za pomocą skrobaczki do języka może usunąć bakterie, które powodują nieświeży oddech. Dobrej jakości skrobaczka do języka, w połączeniu z dobrą rutyną szczotkowania i nitkowania, może być świetnym sposobem na rozpoczęcie lepszej dbałości o zęby i ogólny stan zdrowia jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *