Jak spalić tkankę tłuszczową
EXPERT RADZI

Jak spalić tkankę tłuszczową?

Modelowanie sylwetki zwykle polega na odchudzaniu. Nic w tym dziwnego – coraz większe grono osób boryka się z problemem nadwagi. Według najnowszych statystyk – liczba osób otyłych zwiększa się każdego roku o kilka procent.

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest trudna. Odchudzanie samo w sobie nie jest zbyt skomplikowane – wymaga zaangażowania i samodyscypliny. Schudnąć może praktycznie każdy, kto ma w sobie odrobinę chęci i zapału.

Poznaj trzy kluczowe elementy odchudzania o której musisz zadbać by szybko i skutecznie odchudzić swój organizm.

Dieta

Pomiędzy odchudzaniem, a dietą bardzo często można postawić znak równości. Wszak, to właśnie od tego, co jemy wszystko się rozpoczyna.

Odpowiednio zbilansowana, zdrowa i pełnowartościowa – taka powinna być dieta odchudzająca. Przestrzegamy przed stosowaniem diet o charakterze głodówkowym. Nie dość, że są one dosyć ryzykowne (powodują osłabienie), to na dodatek efekt jest krótkotrwały (jojo).

Trening

Ćwiczenia na odchudzanie mają na celu pobudzić organizm do wykorzystania materiału zapasowego w postaci tłuszczu. Jego spalanie możliwe jest tylko i wyłącznie podczas dłuższych sesji treningowych. Wówczas to organizm zmuszony jest do szukania energii z innych źródeł, aniżeli dostarczonych węglowodanów.

Najlepsze ćwiczenia odchudzające to z całą pewnością: bieganie, jazda na rowerze oraz pływanie. Również ćwiczenia siłowe mogę być skuteczne, jeżeli odpowiednio do nich podejdziemy. 

Suplementacja

Suplementacja to element, który cały czas zyskuje na “sile”. Producenci serwują coraz lepsze preparaty. Niektóre z nich, takie jak Acai Berry, czy African Mango potrafią spotęgować efekty odchudzania o nawet kilkadziesiąt procent.

Jednocześnie, należy mieć na uwadze, że suplementy diet nie zastąpią ciężkiej pracy i nie mogą stanowić alternatywy dla treningu i diety. Są tylko i wyłącznie swojego rodzaju uzupełnieniem tychże procesów.

Wszystkie wyżej wymienione “sposoby” należy łączyć, wówczas dają najlepsze rezultaty. Cudowne sposoby nie istnieją… liczy się tylko i wyłącznie ciężka praca.

Artykuł powstał dzięki wsparciu portalu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *