kolory włosów
EXPERT RADZI

Te kolory włosów będą modne w 2021

Wiosna to świetny czas na odświeżenie swojego wyglądu, a nawet jego zmianę. Nie ma wątpliwości, że większość kobiet metamorfozę utożsamia z nową fryzurą. Jakie będą modne tej wiosny i lata? Oto przegląd tych będących na topie w 2021 roku.

Modne fryzury w 2021 roku

W 2021 roku najmodniejsze fryzury to te nawiązujące do mody lat 90 ubiegłego wieku. Oznacza to, że na topie są wyraziste pasemka, subtelne baby highlights, które fikuśnie rozświetlają włosy i nadają fryzurze głębi.  Styliści wskazują, że popularne będzie też cięcie pixie cut, czyli włosy krótko przycięte i mające nieco dłuższy przód. Takie uczesanie odmładza, a także dodaje włosom lekkości. Odważne kobiety wiosną 2021 mogą się natomiast zdecydować na baby bang, czyli włosy krótkie i z mocno wycieniowaną grzywką.

Modne kolory włosów w 2021 roku

Jeśli na wiosnę planujesz radykalną metamorfozę, nie wystarczy nowe cięcie, konieczny będzie też nowy kolor. Farby do włosów w najmodniejszych odcieniach znajdziesz na perfumeria.pl/collections/pielegnacja-wlosy-farby-do-wlosow. Idealnym wyborem będą ogniste rudości w miedzianych kolorach. Styliści jako najmodniejszy odcień wskazują copper red, czyli miedziany rudy. To, jak ten kolor wygląda na żywo można podejrzeć u gwiazdy serialu Riverdale -Madelaina Petsch. Na topie będą jednak nie tylko ogniste czerwienie, ale i głębokie, nasycone brązy, które wręcz wpadają w czerń. Kolory te dodają wizerunkowi drapieżności i tajemniczości. Taki efekt osiągnie się, sięgając po farby do włosów w kolorze espresso brown.

Jak modnie farbować włosy w 2021 roku?

Farby do włosów w 2021 wykorzystać można nie tylko do pokrycia kosmyków w całości jednym kolorem.  Fryzjerzy tej wiosny proponują niezwykle ciekawe techniki farbowania czupryny. Jedną z nich jest ashadow roots. Ten typ koloryzacji polega na pozostawianiu kilkucentymetrowego odrostu i wykonaniu subtelnych przejść w jaśniejsze refleksy, mniej więcej na wysokości połowy twarzy. Ten trik sprawia, że odrost nie rzuca się w oczy. Fanką shadow roots są takie gwiazdy jak Negin Mirsalehi.

Kolejny modny sposób na farbowanie włosów to chunky highlights, czyli wyraziste pasemka. Ich łagodniejszą wersją są baby highlights. Podczas ich wykonywania na włosach wykonuje się kilka drobnych, rozświetlonych słońcem refleksów. Dzięki temu pasemka zbytnio nie kontrastują z całą czupryną, a jedynie nadają jej subtelny efekt 3D. Baby highlights wyglądają niezwykle naturalnie.

Coraz więcej stylistów 2021 roku forsuje zupełnie nowy trend w farbowaniu włosów, jakim jest shadowing. Chodzi w nim o to, aby rozjaśnić włosy przy twarzy, a później wykorzystać farby do włosów, aby nadać im odcień o kilka tonów ciemniejszych. Zwolenniczką tego trendu jest m.in. Tom Connell, hair art director marki Davines.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *