sposoby na wodę z cytryną
URODA ZDROWIE

Woda z cytryną – najprostszy przepis na zdrowie
Woda z cytryną – wypicie szklanki tego napoju powinno być pierwszą czynnością, którą zrobimy rano. Dlaczego? Korzyści jest wiele!

woda z cytryną

Woda z cytryną – delikatny detox 

Woda z cytryną pomaga schudnąć. To porcja mikroelementów, która oczyszcza organizm z toksyn, czy złogów śluzowych zalegających w jelitach. Działa również dobroczynnie na drogi moczowe. Ponadto szklanka wody z cytryną wypita rano na czczo pomaga obudzić układ pokarmowy, przyśpiesza metabolizm, poprawia perystaltykę jelit (wypróżnianie się).

Oczywiście – cytryna musi być świeża! Nie korzystaj z gotowych koncentratów, które mogą zawierać konserwanty oraz siarczany. A którym może brakować przeciwutleniaczy, witamin czy naturalnych enzymów, utraconych w procesie produkcji. Tylko prawdziwe cytryny!!!

cytryny właściwości

Picie wody z cytryną powinno stać się naszym porannym nawykiem. A oto 9 powodów dla których powinno się pić wodę z cytryną:

1. Świeża cytryna z wodą pomoże złagodzić lub zapobiec problemom trawiennym, takim jak np. wzdęcia, zgaga, gazy lub skurcze.

2. Cytryny są antyseptyczne i działają oczyszczająco na wątrobę, nerki i krew. A to wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie, czy mamy dużo energii budząc się każdego ranka.

3. Woda cytrynowa rano to świetny sposób, aby dostarczyć organizmowi codzienną dawkę witaminy C. To również dobre źródło kwasu foliowego i składników mineralnych takich jak potas, wapń i magnez.

4. Cytryna działa alkalizująco, dzięki wysokiej zawartości składników mineralnych, wpływa na równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu.

5. Regularne picie wody z cytryną pomaga wyeliminować zaparcia i biegunki,

6. Picie wody z cytryną poprawia kondycję skóry. To wysoka zawartość witaminy C pomaga w oczyszczeniu i detoksykacji. Ma również działanie antybiotyczne.

7. Niektóre badania wykazały, że cytryna może posiadać właściwości anty-rakotwórcze. 

8. Woda cytrynowa pomaga wątrobie w produkcji żółci wykorzystanej w procesie trawienia tłuszczów. Zatem jeśli planujesz duże śniadanie, bogate w tłuszcze, koniecznie wypij na czczo wodę z cytryną.

9. Antybakteryjne właściwości cytryny pomagają w leczeniu infekcji gardła. Jeśli boli Cię gardło, pij ciepły napój cytrynowy co kilka godzin.

Istnieje naprawdę wiele dobrych powodów, aby rozpocząć dzień od świeżo wyciśniętego soku z cytryny.

Podsumowując – szklanka ciepłej wody z cytryną, orzeźwi Cię i pobudzi, a zastrzyk witaminy C z rana – poprawi samopoczucie. Chcąc oczyścić organizm z toksyn warto pamiętać o ograniczeniu kawy i palenia, w zamian za to pijcie więcej płynów – najlepiej wody i zielonej herbaty.

sposoby na wodę z cytryną

Kilka sposobów picia wody z cytryną:

1 – klasyczny

– przegotuj wodę

– do ostudzonej szklanki wody wyciśnij pół cytryny

– czynność powtarzaj każdego ranka

2 – urozmaicony

– przegotuj wodę

– do ostudzonej szklanki wody wyciśnij pół cytryny

– dodaj szczyptę pieprzu Cayenne

– osłodź syropem klonowym

Źródło: wikirose

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *