EXPERT RADZI

Jak przedłużyć stosunek i pokonać przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk to zmora wielu mężczyzn. Dotyczy nie tylko tych, którzy mają małe doświadczenie, ale również tych starszych u których problem wydawałoby się nie powinien występować. Jak przedłużyć stosunek? Poznaj najpopularniejsze metody leczenia.

Definicja przedwczesnego wytrysku.

Ciężko jednoznacznie określić jaki powinien być właściwy czas trwania stosunku. Dla jednych 20 minut może być wystarczające, a inni wolą długodystansowe zabawy lub nawet maratony. Przedwczesny wytrysk występuje wówczas, gdy jedna ze stron po stosunku pozostaje niezaspokojona seksualnie. Najczęściej w tym przypadku jest to kobieta.

Jak przedłużyć stosunek?

Przedwczesny wytrysk to nie tylko problemem mężczyzny. Kobieta powinna stanowić dla niego solidne wsparcie. Pierwsze co można zrobić to znalezienie pozycji, w których jesteś w stanie dłużej wytrzymać. Następnie dowiedz się jakie są jej najbardziej erogenne strefy, starając się przykładać do nich szczególna uwagę podczas stosunku. Dzięki temu szybciej doprowadzisz swoją partnerkę do orgazmu. Poza tymi prostymi zmianami możesz również skorzystać ze specjalnych metod na przedłużenie stosunku.

Ćwiczenia przedłużające stosunek.

Ćwiczeniem cieszącym się największą popularnością jest metoda start-stop. Założeniem tej metody jest nauczenie się, w którym momencie przerwać penetrację, tak aby nie dopuścić do wytrysku. Krótka przerwa sprawi, że podniecenie opadnie na tyle byś mógł kontynuować stosunek. Kolejnym sposobem na przedłużenie stosunku jest metoda uciskowa. Polega na uciśnięciu odpowiedniego miejsca, w wyniku czego moment ejakulacji się oddala. Metoda ta o ile jest skuteczna, to nie do końca zdrowa, częste uciski mogą powodować pewne skutki uboczne podczas dłuższego stosowania.

Tabletki na przedwczesny wytrysk.

Leki oraz specjalne skomponowane suplementy regulują poziom serotoniny. Serotonina to substancja wytwarzana w mózgu. Tabletki na przedwczesny wytrysk hamują wydzielanie się tej substancji wpływając bezpośrednio na stosunek. Wadą leków są ich skutki uboczne, a więc traktuj je jako ostateczność. Suplementy natomiast zawierają naturalne ekstrakty ziół, witaminy i minerały. Są bezpieczne dla zdrowia i skuteczne. Warto sięgnąć w pierwszej kolejności po tabletki na bazie naturalnych składników bo może się okazać, że będą w zupełności wystarczające.

W leczeniu przedwczesnego wytrysku jak w przypadku każdej inne dolegliwości ważne jest rozpoznanie przyczyny. Dzięki temu łatwiej dobrać odpowiednią metodę. Informacje na temat przyczyn przedwczesnego wytrysku oraz jego leczenia znajdziesz w artykule  „Przedwczesny wytrysk – przyczyny i leczenie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *