liposukcja brzucha
EXPERT RADZI

Czym jest liposukcja brzucha?

Problem otyłości wydaje się narastać z każdym roku. Coraz więcej osób próbuje się dzisiaj uporać z nadmiarem kilogramów. U niektórych wystarczy odpowiednia dieta i odrobina ćwiczeń. Inni natomiast muszą się zdecydować na liposukcję brzucha.

Zabieg odsysania tłuszczu

Warto na wstępie zauważyć, że odsysanie tłuszczu nie jest wskazane u każdego, kto ma przynajmniej odrobinę nadwagi. Niewielki nadmiar kilogramów nie sprawi, że lekarz zaleci liposukcję brzucha. Dopiero, gdy otyłość staje się problemem uprzykrzającym codzienne życie i uniemożliwiającym sprawne funkcjonowanie, liposukcja brzucha staje się koniecznością.

Jak to wygląda?

Warto nieco przybliżyć, w jaki sposób fachowiec przeprowadza odsysanie tłuszczu katowice. Bez wątpienia zabieg ten nie należy do tych najtrudniejszych, jednak wymaga pewnej wprawy.

Ważnym etapem liposukcji brzucha jest wpuszczenie do tkanki tłuszczowej płynu. Jest nim w większości przypadków sól fizjologiczna, czasami wzbogacona jeszcze ewentualnie innymi składnikami. Jej zadaniem jest sprawienie, aby tkanka tłuszczowa stałą się nieco miększa. Dopiero bowiem kiedy zostanie zmiękczona, możliwe będzie jej odessanie.

Właściwym etapem odsysania tłuszczu jest wetknięcie w tkankę tłuszczową urządzenia, które to wyposażone jest w odpowiedni aparat ssący. To przy jego pomocy cząsteczki są stopniowo wysysane poza organizm.

Znieczulenie pacjenta

Warto pamiętać, iż nie ma możliwości przeprowadzenia liposukcji brzucha bez znieczulenia. Jest to zwyczajnie zbyt bolesny zabieg. W jaki sposób pacjent jest w tym przypadku znieczulany?

Często anestezjolog nie ma innego wyjścia i po prostu musi zastosować narkozę. Jest tak wtedy, gdy przewidywany czas operacji jest bardzo długi. Mowa tutaj przede wszystkim o operacjach, które dotyczą różnych części ciała. W niektórych przypadkach lekarze decydują się bowiem na usunięcie tłuszczu z brzucha, rąk, nóg i innych organów podczas jednego tylko zabiegu.

Jeśli jednak liposukcja brzucha jest jedynym przeprowadzanym zabiegiem, może się obejść bez narkozy. Wiele osób boi się usypiania przed operacją, dlatego dla nich jest to na pewno dobra informacja. Istnieje bowiem możliwość, aby znieczulić tylko część ciała. Mowa oczywiście o tym jego fragmencie, z którego będzie usuwany tłuszcz. Oczywiście, o tym czy odsysanie tłuszczu katowice przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego jest możliwe, decyduje to skąd usuwany jest tłuszcz.

Więcej w temacie odsysania tłuszczu i liposukcji brzucha dowiesz się na http://www.lipoline.pl/liposukcja/oferta-liposikcji/dlakobiety.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *