sekrety-zdrowego-opalania-–-czego-jeszcze-nie-wiesz_2
EXPERT RADZI

Sekrety zdrowego opalania – czego jeszcze nie wiesz?

Opalenizna jest piękna i, co paradoksalne, sprawia, że wyglądamy zdrowiej. Nikt nie ufa zbyt bladej twarzy. Jednak słońce oprócz tego, że ma na nas zbawienny wpływ, również może nam zaszkodzić. Tak samo jest z solarium. Jak więc opalać się, ale zdrowo?

Nie opalać się wcale?

Nie musisz koniecznie rezygnować całkiem z opalania czy solarium, jednak jeśli uwielbiasz spędzać godziny na słońcu, niespecjalnie martwiąc się o nakładanie filtrów, a w solarium składasz regularne wizyty, powinnaś dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy. Twoja skóra ulega znacznemu starzeniu się, jeśli przesadzasz z opalaniem się. Grozi Ci również rak skóry. Promieniowanie ultrafioletowe jest dla nas bowiem szczególnie niebezpieczne. Nie musisz jednak całkiem rezygnować z pięknej opalenizny – wystarczy że zaczniesz stosować odpowiednie kosmetyki i nie przesadzać z ilością czasu spędzanego na słońcu.

Jak się zdrowo opalać?

Słońce pomaga nam utrzymać humor i zdrowie, ale jego promieniowanie może uszkodzić skórę. Dlatego należy się od jego zbytniego wpływu chronić. Jeśli chcesz się opalić, zamierzasz pewnie odkrywać ciało, jednak jest ono wtedy szczególnie narażone. Rezygnując z okrycia się materiałem, musisz koniecznie zastosować na każdy odcinek gołej skóry specjalny preparat z filtrami. Im więcej chcesz pozostać na słońcu, tym większą wartość filtra musisz użyć. Kremy, balsamy i olejki z odpowiednimi składnikami przeciw promieniowaniu UV ochronią Twoją skórę przed poparzeniem i odżywią oraz nawilżą, co pozwoli jej uzyskać większą odporność na skutki opalania.

https://www.zdrowiefit.pl/wp-content/uploads/2017/11/sekrety-zdrowego-opalania-–-czego-jeszcze-nie-wiesz_1.jpg

Kosmetyki, które pomogą uzyskać piękną, ale zdrową opaleniznę

Kosmetyki do opalenizny to nie tylko balsamy, które nie pozwolą na zbytni wpływ promieniowania słonecznego, ale również takie, które wzmogą opalające działanie słońca, a także dodatkowo upiększą lub wypielęgnują skórę. Niektóre z nich warto zastosować przed opalaniem, inne w czasie, a jeszcze inne po – aby złagodzić ewentualne poparzenia, głęboko nawilżyć ciało i ochronić przed utratą elastyczności. Doskonale odnajdują się tu preparaty bogate w wyciąg z aloesu, który również pozwala skórze szybciej uzyskać naturalny kolor opalenizny (łagodzi zaczerwienienia). Opaleniznę wzmagają również olejki, które ułatwiają skórze brązowienie. Przed wyjściem na solarium ważne jest, abyś zastosowała krem z filtrem o właściwościach odżywiających i nawilżających.

https://www.zdrowiefit.pl/wp-content/uploads/2017/11/sekrety-zdrowego-opalania-–-czego-jeszcze-nie-wiesz_3.jpg

Piękna opalenizna to zniszczona skóra?

Nie musi tak być! Wystarczy, że zadbasz o nią we właściwy sposób. O ile jednak możesz osiągnąć doskonałą, brązową skórę na całym ciele, o tyle nie warto przesadzać ze słońcem czy solarium. Pamiętaj również, że te partie ciała, które są wyjątkowo narażone na wpływ promieniowania słonecznego muszą być szczególnie chronione. Do twarzy warto przez cały rok używać kremu czy podkładu z niskim filtrem. Podobnie jest z kremem do rąk.

Naturalne filtry

Możesz także używać naturalnego zabezpieczenia przed słońcem – filtry znajdują się m.in. w maśle shea, oleju z marchewki i olej kokosowy czy oliwa z oliwek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *