sok z kwiatów czarnego bzu
EXPERT RADZI ZDROWIE

Zdrowie z natury – nasi sojusznicy w walce z przeziębieniem

Przeziębienie jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych w okresie jesienno-zimowym. Na szczęście natura stworzyła wiele cennych leków, które skutecznie wspierają nasze zdrowie i pomagają nam w walce z tą chorobą. Z jakich darów natury chętnie korzysta współczesna medycyna?

Czarny bez – bezcenna pomoc w walce z grypą i przeziębieniem

Jednym ze skuteczniejszych leków na przeziębienie, jakimi obdarzyła nas natura, jest sok z kwiatów czarnego bzu. To cenny składnik wielu syropów na kaszel oraz leków, które podawane są przy pierwszych objawach grypy i przeziębienia. Czarny bez jest nie tylko skutecznym środkiem wykrztuśnym, ale i rewelacyjnym środkiem napotnym. Działa przeciwbólowo i obniża gorączkę, dzięki czemu jest jednym z najskuteczniejszych leków na przeziębienie.

Maliny – jak wykorzystać te owoce w walce o zdrowie?

Maliny są dla wielu z nas przede wszystkim smacznymi owocami leśnymi, które przyciągają wspaniałym smakiem. Warto jednak pamiętać, że sok z malin to wspaniały lek, z którego można korzystać przy problemach z uciążliwym kaszlem. Sok taki działa jednocześnie rozgrzewająco i rewelacyjnie sprawdza się w walce z bakteriami. A że w malinach znajduje się sporo witamin, sporządzony z nich sok nie tylko leczy pierwsze objawy przeziębienia, ale też pozwala wzmocnić odporność naszego organizmu.

Kwiatostan lipy – wszechstronne wsparcie dla naszego organizmu

Lipa, jako środek oczyszczający organizm, od wieków z powodzeniem stosowana jest w walce z licznymi chorobami. Najczęściej sięgamy po nią w chwili, gdy zaczynają nam dokuczać pierwsze objawy przeziębienia. Lipa sprawia, że wraz z potem z naszego organizmu odprowadzane są szkodliwe substancje i zarazki – również te, które są główną przyczyną problemów z przeziębieniem. Kwiatostan lipy jest też cenionym środkiem przeciwgorączkowym, a – jak wiadomo – podwyższona temperatura jest jednym z wielu problemów wiążących się z grypą oraz przeziębieniem.

Pelargonia – sojuszniczka zdrowego układu oddechowego

Przeziębienie to choroba, która poważnie obciąża układ oddechowy. Nic więc dziwnego, że jednym z ważniejszych środków stosowanych w walce z grypą i przeziębieniem staje się wyciąg z korzenia pelargonii afrykańskiej. Niegdyś wyciąg ten pomagał w walce z gruźlicą, dziś możliwości jego zastosowania są coraz szersze. A że jego korzystnego wpływu na układ oddechowy negować nie można, składnik ten coraz częściej pojawia się w popularnych syropach na kaszel.

Prawoślaz – naturalny opatrunek dla chorego gardła

Ból gardła oraz podrażnienie krtani, spowodowane najczęściej napadami suchego kaszlu, to przypadłości nierozerwalnie związane z przeziębieniem. Co może pomóc podrażnionym drogom oddechowym? Cennym wsparciem będzie dla nich wyciąg z korzenia prawoślazu, który może okryć strony głosowe i krtań cienką warstwą śluzu, tworząc tym samym coś w rodzaju naturalnego opatrunku.

Natura zna wiele wspaniałych leków, które można z powodzeniem wykorzystać do walki z przeziębieniem i towarzyszącymi tej chorobie dolegliwościami. Z dobrodziejstw natury chętnie korzystają też nowatorskie leki, których producenci coraz chętniej korzystają z ogromnego dorobku medycyny naturalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *