kminek
ZDROWIE

Kminek na odchudzanie – zaskakujące odkrycie naukowców


 

Kminek na odchudzanie – wystarczy jedna łyżeczka kminku dziennie, aby pozbyć się nadmiaru kilogramów i obniżyć poziom cholesterolu.

Ostatnie badania, przeprowadzone na Irańskim Uniwersytecie Medycznym Shahid Sadoughi wykazały, że kminek jest nie tylko świetną przyprawą, ale ma również właściwości lecznicze oraz odchudzające. Badania wykazały, że spożywanie tylko jednej łyżeczki kminku dziennie, może poprawić proces odchudzania.

kminek roślina

kminek roślina

Ta niesamowita przyprawa może również obniżyć stężenie złego cholesterolu. W badaniu wzięło udział 88 kobiet. Kobiety podzielono na dwie grupy. Obie grupy spożywały codziennie około 500 kalorii mniej przez trzy miesiące. Dodatkowo, jedna grupa kobiet, spożywała jogurt z dodatkiem łyżeczki kminku. Grupa spożywająca kminek uzyskała lepsze wyniku jeśli chodzi o utratę wagi. Co więcej poziom cholesterolu oraz tkanki tłuszczowej, u grupy spożywającej kminek okazał się niższy. Autorzy badania stwierdzili więc, że kminek w znacznym stopni przyspiesza przemianę materii oraz proces odchudzania.

kminek na odchudzanie

kminek na odchudzanie

 

Kminek na odchudzanie, ale nie tylko…

Kminek to powszechnie znana i uwielbiana przyprawa. No może nie przez wszystkich uwielbiana, ponieważ ma bardzo charakterystyczny smak. Nadaje potrawą niesamowity aromat. Już nasze prababcie doceniały kminek. Na problemy trawienne przygotowywały herbatki kminkowe. Kminek działa moczopędnie, usuwa również nadmiar wody z organizmu. Co w czasie odchudzania jest bardzo dobre, ponieważ wypłukuje toksyny z organizmu. Kminek jest bogaty w fitosterole. Substancja ta obniża absorpcję cholesterolu w organizmie. Dlatego stosujmy kminek na odchudzanie, ale nie tylko. Również, aby obniżyć poziom złego cholesterolu w organizmie.

Kminek na odchudzanie – jak jeść i do czego go dodawać?

Kminek na odchudzanie najlepiej dodawać do buraków, kapusty czy innych potraw. Kminek jest częstym dodatkiem do pieczywa: rogale, bułki. Podczas diety można go dodawać do różnych sałatek, czy po prostu do naturalnego jogurtu. Dla tych wszystkich, którzy już nie są na diecie, polecam nalewkę z kminku – ponoć bardzo dobrze wpływa na trawienie.

Źródło: HEALTHY FOOD HOUSE 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *