sok z kiszonej kapusty na czczo
EXPERT RADZI ZDROWIE

Picie soku z kiszonej kapusty na czczo – stary, dobry sposób na zdrowie

Picie soku z kiszonej kapusty na czczo kojarzy się wielu raczej z dniem po syto nakrapianym wieczorze. Niewielu zaś kojarzy jego liczne właściwości prozdrowotne. Jest to niepowetowana strata, którą jak najszybciej trzeba naprawić. Naturalny sposób utrwalania pokarmów, kiszenie, pozostawia w nich wszystko co najlepsze. Kiszone soki są więc ogromnymi bombami witaminowymi, posiadają jednak również inne właściwości. Sok z kiszonej kapusty jest tutaj dobrym przykładem.

Kiszona kapusta – właściwości

Stanowiący swoistą esencję z tego słynnego obiadowego dodatku sok, powiela jej najlepsze właściwości. Tych jest zaś bardzo dużo. Jak łatwo się domyślić, to genialne źródło witaminy C. Dlatego właśnie pomaga min. na kaca i zalecany jest przy przeziębieniu. Sok z kiszonej kapusty jest również bogaty w siarkę, istotnej dla działania stawów. Jego spożywanie sprzyja wchłanianiu żelaza, ważnego dla produkcji czerwonych krwinek. Co ciekawe, sok ten jest źródłem wielu przeciwutleniaczy.

Czy można pic sok z kiszonej kapusty na czczo? Nawet trzeba!

Jak wcześniej wspomniano, kiszenie zostawia w pożywieniu najlepsze właściwości. Co ciekawe, obniża również indeks glikemiczny. Kiszona kapusta wydaje się więc doskonałym wyborem dla cukrzyków. Co więcej, picie soku z kiszonej kapusty na czczo pomoże ulżyć podczas ataku nieżytu żołądka! Ciekawą właściwością tego napoju jest bowiem normalizacja kwasów żołądkowych oraz wyściełanie jego ścianek. Jeżeli chodzi o układ pokarmowy, jest on probiotykiem i prebiotykiem jednocześnie. Oznacza to, że posiada korzystne dla organizmu kultury bakterii oraz substancje wzmacniające już istniejącą florę bakteryjną. Sok z kiszonej kapusty na zaparcia również pomoże! Posiada bowiem sporo błonnika.

Tak więc kiszone soki, w szczególności zaś z kapusty, to doskonałe remedium na wiele dolegliwości. Stanowią też świetny dodatek do diety, szczególnie w chwilach obniżonej odporności. Warto więc zaopatrzyć się w zapas tego interesującego napoju. Nie tylko na wypadek problemu dnia wczorajszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *