zamykanie-naczynek
Uncategorized

Zamykanie naczynek za pomocą lasera

Zmiany naczyniowe nie tylko szpecą twarz i ciało, ale też bez interwencji mają tendencje do powiększania. Najskuteczniejszą metodą zamykania naczynek jest wykorzystanie lasera.Pojawienie się patologii naczyniowej może być spowodowane wieloma przyczynami:

  • Zwiększona przepuszczalność ściany naczyń spowodowana niedoborem witaminy C (kwasu askorbinowego)
  • Upośledzone procesy metaboliczne w wątrobie
  • Zmiany hormonalne w wyniku ciąży, aborcji, menopauzy, hormonalnych środków antykoncepcyjnych, torbieli jajników, mięśniaków macicy
  • Choroby sercowo-naczyniowe

Powiększone naczynka i rumień to częste defekty kosmetyczne, które można skutecznie leczyć zabiegami medycyny estetycznej. Ich celem jest nie tylko zmniejszenie widocznych naczyń włosowatych, ale także zapobieganie rozwojowi poważniejszych zmian skórnych, takich jak trądzik różowaty.

Procedura zamykania naczyń włosowatych za pomocą lasera sprowadza się do nałożenia końcówki lasera na obszar skóry dotknięty problemem rozszerzonych naczyń włosowatych lub przebarwień. Emitowana wiązka działa na hemoglobinę, barwnik czerwonych krwinek, przechodzących przez rozszerzone naczynie krwionośne. Efekt termiczny wytworzony przez laser prowadzi do kompresji i śmierci naczyń włosowatych, co umożliwia trwałe usunięcie takich zmian skórnych. Natychmiast po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie i niewielki obrzęk, gdzie proces gojenia skóry trwa kilka dni. Małe zmiany, które pojawiły się ostatnio, najlepiej nadają się do leczenia laserowego. Aby uzyskać najlepszy efekt, zaleca się serię 3-4 procedur. Procedura nie jest bolesna, a zastosowanie innowacyjnego systemu chłodzenia zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu. Wykorzystanie lasera jest dziś uznawane za najskuteczniejszą, a jednocześnie najbezpieczniejszą metodę zamykania naczynek.

Najważniejsze zalety laserowego zamykania naczynek:

  • mała inwazyjność
  • minimalne ryzyko poparzenia skóry
  • szybko widoczne efekty terapii
  • krótki czas trwania procedury

Więcej na Mała Klinika Urody zamykanie naczynek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *