Implanty Zębowe
EXPERT RADZI

Co warto wiedzieć o implantach zębowych?

Warto wiedzieć, że dentysta w swojej pracy często zakłada implanty zębowe. Czym charakteryzują się te elementy? Po co są zakładane implanty zębowe? Jak wygląda zabieg dotyczący tej konkretnej czynności?
Ogólnie implanty zębowe są zakładane po to, aby uzupełnić ubytki w naturalnym uzębieniu konkretnego pacjenta. Niestety, są różne powody, które sprawiają, że występują takie sytuacje. Wtedy niezbędne są implanty zębowe. Co jednak rozumiemy pod tym pojęciem? Najprościej rzecz ujmując, elementy tego typu to sztuczne korzenie. Powinny być nie tylko wytrzymałe i solidne, ale także funkcjonalne i nie powodować dyskomfortu w obszarze jamy ustnej. Oczywiście, na samym początku, po wykonaniu zabiegu, pacjenci mogą czuć się nieswojo. Ta sytuacja stosunkowo szybko jednak mija. Ważne jest jednak, aby tym zadaniem zajął się naprawdę dobrej jakości dentysta, który ma wiedzę i odpowiednie predyspozycje do realizowania tej czynności.

Profesjonalista doskonale wie, że na podstawie implantów zębowych są potem umieszczane sztuczne zęby, czyli korony. Warto mieć świadomość, że osoby, które mają na przykład dwie luki mogą mieć zastosowany tylko jeden implant kilkupunktowy. Należy zwrócić uwagę na fakt, że są sytuacje, kiedy tylko dwa implanty wystarczą do tego, aby dzięki temu odnowiona była cała proteza. Dużo tutaj zależy od konkretnego przypadku i doświadczenia stomatologa, który powinien zaproponować optymalny wariant.

Odwiedź stronę Soldent aby poznać ofertę implantologii.

Jak zakładane są implanty zębowe? Generalnie zabieg składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich dotyczy czynności chirurgicznych. Dobry dentysta wierci w kości, aby powstał specjalny otwór. To właśnie tam potem dochodzi do wkręcenia implantu. W dalszej kolejności następuje założenie śruby gojącej oraz zamocowanie sztucznego zęba, który powinien wyglądać praktycznie tak, jak inne elementy w obszarze jamy ustnej. Ważne jest to, aby pacjent współpracował ze stomatologiem. Dobry dentysta nie tylko analizuje sytuacje, a potem wykonuje zabieg. To również fachowiec, który wskazuje, jak należy postępować po zabiegu. Istotne jest, aby systematycznie chodzić na okresowe wizyty kontrolne. Pozwala to ocenić, czy implanty zębowe odpowiednio się przyjęły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *